Memoriál Václava Morávka 2015

Pozor, změna místa: střelnice Placy namísto Kladna

Kdy, kde, jak | Zbraně k vyzkoušení | Registrace | Kdo byl Václav Morávek | Spolujízda | Fórum
Právě je 13 črc 2024 05:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pravidla Memoriálu
PříspěvekNapsal: 28 srp 2014 13:27 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: 19 zář 2012 20:01
Příspěvky: 11
Pravidla jsou dána v prvé řadě bezpečností akce a také nutností zařídit rozumný, organizovaný průběh tak, aby se na každého dostalo.

0) Bezpečnost
Bezpečnostní pravidla budou vysvětlena na počátku srazu ještě slovně, každý účastník dostane jejich výtisk a podepíše souhlas s jejich dodržováním a převzetím odpovědnosti za sebe sama.
Za hrubé provinění proti bezpečnosti si Organizátoři vyhrazují právo bezpodmínečně vyloučit návštěvníka ohrožujícího ostatní.

Palné zbraně kategorie B a C budou mimo střelecké stavy podléhat režimu vybití, tzn. vytažený zásobník, prázdná komora, závěr otevřený či na záchytu.

Budou jasně vymezeny tři prostory: palebná čára, za kterou bude bez oficiálního přerušení střelby vstup přísně zakázán; střelecké stanoviště; a bezpečná zóna.
Po dobu výskytu osob za palebnou čarou je zakázáno manipulovat se zbraněmi a ty musí být vybité, takže pokud chcete využít čas výměny terčů k nabití, zásobník si vyndejte předtím.

Konzumace alkoholických nápojů a návykových látek je v prostoru střelnice přísně zakázána.

1) Časový rozvrh
10:00 - 10:30 příjezdy návštěvníků, parkování, vyřízení papírování, rozdání ochraných pomůcek
10:30 - 10:35 hromadné seznámení s bezpečnostními pravidly*
10:35 - 13:30 střelby
13:30 - 14:00 nepovinná přestávka na oběd a povídání
14:00 - 15:30 střelby a závěrečné tematické soutěže
15:30 - 16:30 úklid, sbalení, socializace
____________
*pokud někdo dorazí později, bude poučen o bezpečnosti individuálně, což ovšem naruší program ostatním skrze odvolání Instruktora. Snažte se dorazit včas.

2) Skupiny návštěvníků

"Instruktoři" jsou držitelé ZP, kteří jsou ochotni půjčit svou zbraň ne-držitelům, proškolit je co do bezpečného zacházení se zbraní a dohlížet na ně, aby si i nedržitelé ZP mohli bezpečně zastřílet. Instruktorem se může stát kterýkoli držitel ZP, který se domluví s organizátory.

"Střelci" jsou držitelé ZP, kteří budou mít úplně stejný status, jako při běžné návštěvě střelnice, jen co do volby střeleckých stavů a manipulace se zbraní mimo stav budou omezeni organizací Memoriálu.

"Návštěvníci" jsou běžní občané - nedržitelé Zbrojního Průkazu, kteří se jen chtějí podívat nebo si zastřílet ze zapůjčených zbraní. Jelikož nemají odbornou způsobilost dle zákona, mohou střílet jedině pod dohledem Instruktorů a to sice v rámci sportovní přípravy na soutěž, jejíž součástí je střelba a která probíhá na konci Memoriálu (nesoutěží se o ceny).

Dále ze jsou "Organizátoři", což je tým lidí, kteří akci dali dohromady, pronajali střelnici a dbají na dodržování bezpečnostních pravidel a Provozního řádu Memoriálu. Někteří z Organizátorů jsou zároveň Instruktory.

3) Střelecké stavy, střídání
Střelnice Placy má jednu střeleckou dráhu, dlouhou 400 metrů, na jejímž konci je pak pistolová střelnice; nelze tedy využívat obě dráhy najednou. V první části dne tedy plánujeme střílet z dlouhých zbraní a poté se přesunout na pistolovou střelnici.
Na samý závěr dne pak plánujeme menší střelecké soutěže (ty nejsou o hmotné ceny, nýbrž jen o místo v žebříčku).

Co do střídání na jednotlivých střeleckých postech je systém založený na domluvě a střídání po pár vystřílených zásobnících (zejména v případě "Střelců") s tím, že "Instruktoři", na jejichž zbraně je fronta, mají přednost. Systém střídání bude doladěn podle počtu účastníků. Obecně ale platí, že zbraní bude více, než držitelů ZP, pročež bude mít přinejmenším několik "Instruktorů" vyskládaný svůj arsenál na stolcích na 50m stanovišti a budou několik střeleckých stanovišť okupovat nepřetržitě.

4) Režim pro nedržitele zbrojního průkazu
svěření zbraně Instruktory

Nedržitelé zbrojního průkazu se mohou volně pohybovat v bezpečné zóně a řadit se do front za střelecká stanoviště podle zbraní, které jim budou k dispozici a ze kterých si budou chtít zastřílet.
Když se dostanou na řadu, Instruktor jim vždy znova vysvětlí či připomene 4 obecná pravidla bezpečného zacházení se zbraní a zkontroluje, že je nedržitel ZP chápe a zná.
Posléze Instruktor vysvětlí nedržiteli manipulaci se zvolenou zbraní či zkontroluje, že ji chápe a zvládá.
Poté a pouze poté bude moci nedržitel ZP pod stálým dohledem Instruktora zbraň nabít, natáhnout a střílet z ní.
Instruktor může a musí zasáhnout, pokud by se schylovalo k ohrožení ostatních účastníků či jiných osob kupříkladu namířením zbraně nevhodným směrem.

5) Režim pro osoby mladší 18 let
Memoriál je zamýšlen primárně pro plnoleté občany ČR či SR.
Je možné s sebou vzít dítě či mladistvého ve věku nejméně 10 let.
Děti budou moci střílet z volně prodejných zbraní kategorie "D" vpravo na stanovišti 50m.
Negarantujeme (avšak ani nevylučujeme), že bude mladistvým umožněna střelba z "ostrých" zbraní kat. B, C; kapacita pro střelbu mladistvých z ostrých zbraní bude na každý pád značně omezená v souladu s §59 (4) ZoZ.

6) Parkování
Střelnice Placy, narozdíl od Kladna, disponuje prakticky neomezeným počtem parkovacích míst.
Parkování v souladu se zákony ČR o silničním provozu a bezpečností je osobní zodpovědnost každého řidiče a Organizátoři za ni nenesou žádnou odpovědnost.

7) Hygienické zázemí, občerstvení, prostředí
Hygienické zařízení střelnice je omezené. Doporučujeme návštěvníkům počítat s touto dispozicí a brát to do úvahy zejména s přihlédnutím k délce trvání akce v řádu hodin.

Na střelnici není žádný obchod ani jídelna, kde by se daly pořídit potraviny a nápoje. Organizátoři se pokusí zajistit balenou pitnou vodu.

Placy jsou venkovní střelnice s nezpevněnou plochou, cestami a stavy.

Pokud se rozhodnete nepřijet na celou akci, ale později a na kratší dobu, prosíme uveďte to v poznámce při registraci nebo dodatečně napište ze stejné mailové adresy, pod kterou jste registrovaní na adresu organizátoru Memoriálu.


Naposledy oživil tulon v 28 srp 2014 13:27


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz